Syfon do wody sodowej skutecznie ugasi pragnienie

syfon do wody sodowej

Coraz więcej słyszy się o ekologii. Niestety mało się robi w celu ochrony środowiska. Weźmy chociażby pod uwagę butelkowaną wodę. Do jej dystrybucji służą plastikowe butelki, których rozkład trwa wieki. A przecież są sposoby na uzyskanie świeżej, chłodnej, gazowanej wody. Wystarczy zaopatrzyć się w syfon do wody sodowej, by do woli móc się raczyć wybornym smakiem orzeźwiającego napoju. Walory syfonów doceniają właściciele lokali gastronomicznych, którzy zwykle na wyposażeniu mają tego typu urządzenia.

Syfon – urządzenie z długą historią

Kilkadziesiąt lat temu syfon był powszechnie używany w każdym domu. Latem wystarczyło nacisnąć jego dźwignię, by nalać sobie szklaneczkę wody gazowanej. Dziś urządzenie to przechodzi drugą młodość. W lokalach gastronomicznych doceniono walory syfonów do wody sodowej, ponieważ znacznie ułatwiają przygotowywanie napojów gazowanych, a poza tym są:

  • tanie w eksploatacji
  • niewielkie, zajmują mało miejsca
  • wydajne, jeden nabój starcza na długo

Woda pochodząca z syfonu smakuje wyjątkowo dobrze. Jest zawsze jednakowo nasycona gazem, co zapewnia odpowiednią jakość przygotowywanym napojom. Latem, kiedy upał przyciąga do lokali gastronomicznych spragnionych klientów, syfon pozwoli skutecznie ugasić ich pragnienie.

Zobacz również