Odpowiednie stanowisko pracy dla kucharzy

kuchnie gastronomiczne

Kucharze w swojej pracy każdego dnia przygotowują wiele potraw – surowych, smażonych, pieczonych itp. Zdarza się, że w jednym czasie gotują kilka różnych posiłków składających się z kilku komponentów – mięsa, warzyw, sosów, dekoracji. Stąd też każda profesjonalna kuchnia wyposażenie musi mieć najwyższej klasy – by pracowało się sprawnie i wygodnie.

Kuchnie gastronomiczne często wykorzystują specyficzne rozwiązania

  • wielkie elektryczne patelnie,
  • piece do pizzy,
  • wagony restauracyjne i mnóstwo innych.

Są to specjalne elementy wyposażenia kuchni restauracyjnej, które pozwalają funkcjonować sprawniej. W każdej kuchni gastronomicznej powinna być przestrzeń, a każda czynność, taka jak przygotowywanie mięsa czy warzyw albo deserów, powinna odbywać się przy osobnym stanowisku. To nie tylko względy sanepidu, ale również wygody.

Nowoczesne wyposażenie stanowisk

Aby każde stanowisko kuchenne było odpowiednio wyposażone, musi być przy nim blat, dostęp do lodówki, zlewu czy krajalnicy – w zależności od tego, jakie czynności najczęściej wykonuje się przy tym stanowisku. Nowoczesne meble do gastronomii uwzględniają potrzebę szybkiego dostępu do zamrażarki albo lodówki, stąd też możemy kupić w sklepach gastronomicznych profesjonalne blaty ze stali nierdzewnej z zamrażarką lub lodówką. Każde rozwiązanie w tej dziedzinie jest bardzo cenne, stąd też warto pomyśleć o uszyciu kuchni w restauracji na miarę potrzeb swoich pracowników!

Zobacz również