Piec piecowi nierówny: z jakim wyposażeniem można się spotkać w restauracjach?

gastronomia wyposażenie

Piece mogą zaskoczyć nas swą różnorodnością. W ofercie dla profesjonalistów czekają piece, które przeciętnego miłośnika gotowania mogą zaskoczyć nie tylko rozmiarami, ale i ogromną ilością zadań, z jakimi są one w stanie się zmierzyć. Z jakim sprzętem można się najczęściej spotkać w restauracjach?

Piece konwekcyjno-parowe

To z nich najczęściej korzysta współczesna gastronomia wyposażenie dobrej kuchni nie może się obejść bez pieca konwekcyjno-parowego, w którym można w tym samym czasie przygotować kilka, a nawet kilkanaście różnych potraw. Im większa restauracja, tym większą rolę odgrywają takie właśnie piece.

Piece do pizzy

Ponieważ pizza od wielu lat znajduje się na liście ulubionych potraw wielu Polaków, piece pozwalające na jej przygotowanie są coraz ważniejszym elementem wyposażenia lokali gastronomicznych.

A co z tradycyjnymi kuchenkami?

Choć w wyposażeniu gastronomii coraz więcej uwagi poświęca się specjalistycznym piecom, tradycyjne kuchenki gazowe wciąż zajmują ważne miejsce w wielu kuchniach. I one mogą pomagać pracownikom restauracji, zatem – choć wydają się być dość skromnym elementem wyposażenia – w trakcie urządzania profesjonalnego lokalu gastronomicznego i im należy poświęcić nieco więcej uwagi.

Zobacz również